Vikipeedia kutsub tõlkijaid taas talgutele

Eestikeelses Vikipeedias algavad 21. veebruaril, rahvusvahelisel emakeelepäeval taas tõlketalgud. Neljandat aastat järjest toimuvate talgute eesmärk on täiendada ja täiustada koolide ja ülikoolide õppetöös kasutatavat ning üldharivat materjali eestikeelses võrguentsüklopeedias ning väärtustada tarbetekstide tõlkijate tööd. Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni esindus Eestis välja pannud 1000-eurose reisitšeki sõiduks vabalt valitud sihtkohta ning europarlamendi valimiste puhul annab Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis välja ka eriauhinna.

Tõlketalgud korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Tallinna Ülikooli Kirjastus ning MTÜ Wikimedia Eesti. Talgute käigus tõlgitakse artikleid, mis on võõrkeelsetes vikipeediates juba olemas ning sobivad kasutamiseks kesk- või kõrgkoolide õppematerjalina või on lihtsalt üldhariva sisuga.

Žüriisse kuuluvad Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi filosoofia osakonna dotsent Andres Luure, Tallinna Ülikooli Kirjastuse peatoimetaja Heli Allik, Tallinna Ülikooli kirjaliku tõlke dotsent Arvi Tavast, TLÜ tõlkemagistri programmi juhendaja Triin Pappel, TÜ tõlkemagistri programmi juhendaja Ilmar Anvelt ning Euroopa Komisjoni Eesti esinduse keelenõustaja ja tõlkija Rita Niineste.

Avalikud õpitoad tõlketalgutest osavõtjatele toimuvad 26. veebruaril kell 17.00 Tallinnas Euroopa Liidu Majas (Rävala 4, sissepääs Laikmaa tänavalt) ning 27. veebruaril kell 18.00 Tartus Oskar Lutsu nimelises linnaraamatukogus (Kompanii 3/5).

Talgutel saavad osaleda kõik soovijad. Vajalik on registreerimine Vikipeedia kasutajaks. Tõlketöö toimub kuni 21. aprillini 2014, auhinnad antakse üle 21. mail. Juhised registreerumiseks ja tõlkimiseks on kirjas tõlketalgute lehel Vikipeedias.
 

Lisainfo:
Rita Niineste
tel: 626 44 03
e-post: rita.niineste@ec.europa.eu